Підготовка кадрів

Освітня діяльність Ассоціації ювелірів Україн

З листопада 2003 року Асоціація ювелірів України активно працює над створенням, підтримкою навчальних закладів, які проводять підготовку кваліфікованих робітників для ювелірної галузі. За клопотанням АЮУ була розширена мережа навчальних закладів, з метою забезпечення робітничими кадрами підприємства. Так на сьогоднішній день  державні ПТНЗ (ДПТНЗ «Міжрегіональний центр ювелірного мистецтва м. Києва»; Центр ПТО № 1
м. Вінниця; Харківське вище професійне училище сфери послуг; Добротвірський професійний ліцей), приватний навчальний заклад Навчально-виробний центр «Академія ювелірного мистецтва м. Одеса» проводять підготовку кваліфікованих робітників і навчальні заклади: Вижницький коледж декоративно-прикладного мистецтва
ім.. Шкрібляка; ДПТНЗ «Міжрегіональний центр ювелірного мистецтва м. Києва» займаються підготовкою молодших спеціалістів.

З метою підвищення іміджу професійної підготовки з професій і спеціальностей ювелірного напрямку; створення якісного освітнього простору у навчальних закладах, покращення взаєморозуміння між підприємствами ювелірної галузі і навчальними закладами, неодноразово проводилися Асоціацією ювелірів України спільно з Міністерством освіти і науки України круглі столи, семінари.

Асоціація ювелірів України виступає постійним партнером для тих навчальних закладів, які вносять освітньо-професійні ідеї у професійну діяльність ювелірних підприємств з цією метою під час проведення галузевих виставок у містах: Київ, Одеса, Харків, Львів проводяться конкурси серед молодих професіоналів на кращий ювелірний ескіз, кращу ювелірну прикрасу і слід відмітити, що виконавський рівень робіт учнів, студентів виріс, а отже і підвищився рівень освіти у навчальних закладах.

Асоціація ювелірів України організовує за участі досвідчених ювелірів України майстер-класи, популяризує ювелірне ремесло, бізнес і навчальні заклади, що проводять професійну підготовку фахівців для ювелірної галузі.

НАВЧАЛЬНІ ЗАКЛАДИ,

ЩО ПРОВОДЯТЬ ПІДГОТОВКУ КВАЛІФІКОВАНИХ РОБІТНИКІВ І МОЛОДШИХ СПЕЦІАЛІСТІВ З ПРОФЕСІЙ ЮВЕЛІРНОГО НАПРЯМКУ

 

 

  1. Державний професійно-технічний навчальний заклад «Міжрегіональний центр ювелірного мистецтва м. Києва»

Директор – Авраменко Ольга Олексіївна

Адреса: м. Київ-03680, вул. Сім’ї Сосніних, 13

Тел.: (044) 402-86-93;

Факс: (044) 502-41-75

www.jewelart.com.ua

 

  1.  «Центр професійно-технічної освіти № 1 м. Вінниці»

В/о директора – Танасюк Микола Васильович

21022 Україна
м. Вінниця, вул. Тарногродського, 27
тел. 50-98-64
тел. 50-98-69
тел.\факс 65-53-62

  1. Державний професійно-технічний навчальний заклад «Харківське вище професійне училище сфери послуг»

Директор – Матвійчук Лариса Іванівна

Адреса: м. Харків-61001, вул. Якіра, 5

Тел. (057) 732-65-25

 

  1. Вижницький коледж прикладного мистецтва ім. В.Ю.Шкрівляка

Директор – Козубовський Дмитро Онуфрійович

Адреса: 59200 Чернівецька обл., м. Вижниця, вул. Д.Загула, 13

Тел. тел. (03730) 2-11-78, 2-14-47

  1. Учбово-виробний центр «Академія ювелірного мистецтва» (м. Одеса)

Директор – Зеленков Станіслав Леонідович

Адреса: м. Одеса, вул. Мельника, 24а

Тел. (048) 731-62-79

 

 

 

 

ІСТОРИЧНІ ВІДОМОСТІ ПРО ДПТНЗ «МІЖРЕГІОНАЛЬНИЙ ЦЕНТР ЮВЕЛІРНОГО МИСТЕЦТВА М. КИЄВА»

1967 р. В Україні започаткована нова галузь промисловості – алмазообробна. Уряд СРСР приймає рішення про будівництво в столиці України – м. Києві підприємства, яке б займалось промисловою обробкою алмазів – виготовленням діамантів. Через рік, в 1968 р. в Ленінградському (нині Святошинському районі) м. Києва починається будівництво заводу з обробки алмазів. Водночас на вулиці Автомагістральній відкривається МПТУ № 54, в якому під керівництвом досвідчених спеціалістів, які прибули з м. Смоленська Центра алмазообробної промисловості Росії, почалася підготовка робітників нової галузі – розпилювальників, обточувальників, гранувальників алмазів. Очолив цей навчальний заклад Федір Тимофійович Позняк, який доклав багато зусиль, щоб склався колектив однодумців – людей, закоханих у свою справу. Під керівництвом чудових майстрів своєї справи Синякова Геннадія Григоровича, Мартиновського Віктора Миколайовича, Колесникова Бориса Кузьмича, Чадової Ніни Опанасівни, Ніколаєва Юрія Олександровича та багатьох інших учні швидко оволодівали знаннями, набували майстерності. В їх руках алмаз – найдивовижніший і найтвердіший мінерал природи перетворювався на діамант і вигравав всіма кольорами веселки. Долаючи опір матеріалу учні доводили, що нема недосяжних вершин їх характери виявився твердішим ніж алмаз.

Перший випуск спеціалістів з обробки алмазів був здійснений у червні 1969 р., випускники училища в повному складі перейшли на завод «Кристал», який щойно відкрився, а 15 серпня 1969 року був виготовлений перший діамант невеликий, всього 0,06 карат, але він символізував перемогу. Безпосередню участь у його створенні брали обточувальник Степан Омелянович Островський та гранувальник Наконечний Никифор Петрович, випускники МПТУ-54.

28 серпня 1969 р. училище змінило номер і стало ПТУ-34, а з 1 січня 1971 року навчальний заклад отримав назву технічне училище № 8, а згодом – ПТУ-38, Київський професійний ліцей ювелірного мистецтва, нині – Державний професійно-технічний навчальний заклад «Міжрегіональний центр ювелірного мистецтва м. Києва».

В 1973 р. навчальний заклад отримав нове приміщення – чудові корпуси поряд із заводом «Кристал», в учнів з’явилась нагода проходити практику безпосередньо на підприємстві, отримувати можливість спостерігати за роботою кращих робітників, що сприяло зростанню майстерності.

З 1979 р. і донині навчальний заклад почав підготовку ювелірів – професії спорідненої з обробкою алмазів. Створення ювелірних прикрас стало для учнів і випускників не віддаленою мрією, а реальністю. В 90-х роках опанували ще одну професію – огранування та шліфування ювелірних вставок.

Нині – це багатопрофільний навчальний заклад, який займається підготовкою працівників туристичної сфери – агентів з організації туризму, екскурсоводів, спеціалістів нижчої ланки управління – адміністраторів, секретарів керівника, агентів з постачання, касирів торговельного залу, контролерів художніх виробів, сортувальників алмазів і діамантів.

В різні періоди навчальний заклад очолювали, крім Позняка Ф.Т., Дмитрієв П.К., Колесник М.А., Терещенко П.О.

З 22 вересня 2003 р. директором Київського професійного ліцею ювелірного мистецтва було призначено Авраменко Ольгу Олексіївну. Сформувавши команду однодумців, Авраменко О.О. спрямувала діяльність колективу ліцею, який з 2008 р. носить назву ДПТНЗ «Міжрегіональний центр ювелірного мистецтва м. Києва», на втілення новацій, досягнень ювелірного виробництва, нових технологій в навчально-виробничий процес. З 2005 року Київський професійний ліцей ювелірного мистецтва є дійсним членом Асоціації ювелірів України, що підтверджено відповідним сертифікатом.

МЦЮМ плідно співпрацює з іншими навчальними закладами відповідно профілю не тільки в Україні, але і за її межами, наприклад, в Туреччині. Ювелірне училище м. Стамбула і ювелірний центр м. Києва тісно співпрацюють, обмінюються делегаціями співробітників, учнів, професіонали обговорюють нові ідеї і тенденції ювелірного виробництва.

В ДПТНЗ «МЦЮМ м. Києва» працюють досвідчені компетентні викладачі та майстри виробничого навчання, ветерани професійно-технічної освіти: викладач-методист, автор навчального посібника «Кристалографія» ч. І та «Мінералогія» ч. ІІ Захаренкова Римма Семенівна, Заслужений учитель України Лаппа Ольга Кирилівна, Відмінник освіти України Луценко Зінаїда Геннадіївна, Кушнір Василь Петрович, Кушнір Лідія Іванівна, Котух Лідія Василівна, Дідух Юрій Ярославович, Тошева Наталя Володимирівна. Вагомий внесок внесли люди, які тривалий час пропрацювали в навчальному закладі і пішли на заслужений відпочинок, або перейшли на іншу роботу Борисова Людмила Миколаївна, Фещенко Віссаріон Лукич, Кармазіна Віра Тимофіївна, Окорокова Алла Іванівна,  автор підручника «Справочинство» Вербицька Тамара Станіславівна автор кількох підручників з ділового мовлення та справочинства, нині відповідальний працівник Міністерства іноземних справ Діденко Анатолій Нікіфорович, а також людина, якої на жаль нема серед нас, живих, Терещенко Веніамін Іванович, який працював у НЗ від дня його заснування і до останніх днів свого життя.

У Центрі працюють випускники НЗ різних років: і ті, які закінчили його багато років назад, і ті, які зовсім недавно були учнями Центру Яковлева Галина Степанівна, Савчук Зоя Петрівна. Випускники перших випусків: Валентина Іванівна Новак; Євгені Олександрівна Руденко; Токарська Вікторія Володимирівна, Восколович Людмила Миколаївна, . Молоді працівники навчального закладу, які закінчили його 2005-2006 р.р. навчались і навчаються у вищих навчальних закладах, зацікавлено відносяться до роботи, знаходять спільну мову з учнями, уміють організувати учнів, переконати їх, повести за собою.

На жаль нема можливості назвати всіх, хто відданий Центру, всій системі професійно-технічної освіти. Виросла в професійному сенсі як майстер виробничого навчання Тислюк Валентина Іванівна. Нагороджені подяками, грамотами за плідну роботу керівники Центру – директор Авраменко Ольга Олексіївна, Грищенко Елеонора Дмитрівна, Кузьменко Наталія Миколаївна, їм присвоєно звання Відмінник освіти України.

Випускники навчального закладу, який має  назву ДПТНЗ «МЦЮМ м. Києва» працюють не тільки в м. Києві, але і в Вінниці, Гомелі, Москві, Читі, Барнаулі, Єревані, Ташкенті, Рівному, Одесі, а також в таких країнах, як Ізраїль, Об’єднані Арабські Емірати, Голландії та інших. Причому, не тільки як ювеліри, гранувальники, але і в посольствах, дипломатичних місіях.

Серед випускників навчального закладу, які в різні періоди його закінчили, багато таких, які займають високі державні посади, обирались і обрані в Ради різних рівнів в т.ч. і Верховної Ради: Мажаровський Григорій Іванович, Фатєєв Микола Якович, Колот Ніна Прокопівна, Присяжнюк Микла Володимирович та інші.

Останні роки до НЗ вступають діти і онуки випускників, що говорить про те, що МЦЮМ – навчальний заклад, який не втратив своєї популярності, свого авторитету серед навчальних закладів профтехосвіти.

 

Підготовка кадрів - Вінниця

Підготовка кадрів - Одесса