Подготовка кадров Винница

Державний навчальний заклад

«Центр професійно-технічної освіти №1 м. Вінниці»

21022  м. Вінниця, вул. Тарногродського 27,

Е-mail: vncpto1@ukr.net 

Код ЄДРПОУ 25499785  тел./факс (0432) 65-53-62, (0432) 50-98-64

 

В закладі «Центр професійно – технічної освіти № 1 м. Вінниці» під керівництвом в.о.директора Танасюком М.В. навчально-виховний процес закладу забезпечує 86 інженерно-педагогічних працівників. З них:  4 чоловіки – дирекція; 1 старший майстер; 1 методист; 1 психолог; 1 соціальний педагог; 28 викладачів; 46 майстрів виробничого навчання; 6 вихователів.

з вищою категорією – 18, з І категорією – 22, з ІІ категорією – 11, зі званням спеціаліст – 5 чоловік, навчається більше 600 учнів за наступними професіями:

                Зі строком навчання 3 роки на базі  9 класів з отриманням середньої освіти на такі спеціальності:

-         Контролер верстатних та  слюсарних робіт;

-         Кухар; кондитер;

-         Столяр будівельний; паркетник;

-         Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування;

-         Штукатур; лицювальник-плиточник; маляр;

-         Верстатник широкого профілю;

-                   Слюсар-ремонтник; слюсар з ремонту автомобілів.

Зі строком навчання 2 рік на базі 11 класів:

-          Кухар; кондитер;                                                                                         Зі строком навчання 1 рік на базі 11 класів:

-          Верстатник широкого профілю;

-          Слюсар з ремонту автомобілів;                                                                      Зі строком навчання 1.5 роки на базі 11 класів:

-                  Ювелір-монтувальник; ювелір-закріпник.

 

Навчально-виховний і навчально-виробничий процес проводились у відповідності до вимог навчальних планів і програм, згідно розкладів № 1 і     № 2 в навчальних кабінетах і майстернях, а також на підприємствах, закладах і організаціях, з якими укладені договори щодо підготовки робітничих кадрів.

Всі учні і студенти забезпечені  гуртожитком, харчуванням в їдальні Центру і медичним обслуговуванням.

 В позаурочний час працювали гуртки технічної творчості  при кожній навчально-виробничій майстерні, гуртки художньої самодіяльності і спортивні секції, клуби за інтересами.

Разом з ювелірною фірмою «Мальва» відкрита нова ювелірна професія:  «Ювелір-монтувальник; ювелір-закріпник». Разом з підприємствами замовниками кадрів вирішене кадрове забезпечення професій.

Проводиться навчання по гостродефіцитних металообробних професіях: «Верстатник широкого профілю» (токар, фрезерувальник, шліфувальник), «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування», «Слюсар-ремонтник».

Уроки виробничого навчання проводились тільки на виготовленні корисної продукції (свердлильний верстат 2-М – 112, гвинтові домкрати, паперорізальні пристрої, слюсарно-монтажний інструмент, електрокорморізки, столярні і меблеві вироби, ювелірні вироби із срібла і таке інше).

Заклад є постійним учасником обласних і всеукраїнських виставок «Сучасна освіта в Україні».

Колективи художньої самодіяльності і спортивні команди щорічно виборюють призові місця. В конкурсах профмайстерності та інших обласних заходах вихованці Центру показують хороші і відмінні результати.

Тільки в 2008-2009н. році в чотирьох обласних конкурсах профмайстерності учні Центру зайняли – одне перше, два других і четверте місця.

В спартакіаді серед ПТНЗ області команди юнаків і команди дівчат зайняли підсумкові перші місця.

По підсумках обласного фестивалю-огляду художньої самодіяльної творчості серед ПТНЗ «Подільські зорі» танцювальний колектив отримав Гран-прі фестивалю, а ансамбль естрадного співу – перше місце.

 

За останні п’ять років створені нові майстерні і навчальні кабінети з ювелірних професій, які оснащенні з допомогою ювелірних фірм «Мальва» і ТОВ «ТОП - Алмаз» необхідним обладнанням.

Повністю оновлена майстерня з професії «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування». Створено комп’ютерну лабораторію, яка облаштована  16 ПК, двома принтерами, сканером. Крім цього створений мультимедійний кабінет (13 ПК, два принтери, сканер, мультимедійний проектор). В цьому кабінеті проводяться уроки з використанням ІКТ.

Практично всі  навчальні кабінети облаштовані телевізорами і DVD-плеєрами. В даний час в Центрі інформаційні ресурси представлені фондом програмних засобів для забезпечення навчально-виховного процесу. Постійно створюються сучасні ТЗН, використовуються технології створення презентацій, анімаційних, науково-популярних і навчальних фільмів.

Силами методичного кабінету за допомогою кабельного телебачення придбано 26 відеофільмів сучасних технологічних процесів з кожної професії, яка  готується в навчальному закладі. Ці фільми переозвучені українською мовою і використовуються в навчальному процесі.                                                                                                                                          

Заклад постійно приймає участь у всеукраїнській виставці-презентації Сучасна освіта України: «Інноваційні технології навчання».

Для позаурочної роботи з учнями створена музична студія, побудоване футбольне поле і обладнане 12 спортивними снарядами (тренажерами) спортивне містечко біля гуртожитку.